Palet Sarma Makinası

Palet sarma makinasının görevi palet üzerinde duran yükün palet üzerinde döndürülerek yüke yapılmak isteneni kolaylıkla sağlamaktadır.

Palet sarma makinasının size ve şirketinize faydaları şöyledir :

  • Yükün palet üzerinden indirilmesine gerek kalınmadan yükü streçlemek
  •  Streç filmi daha ekonomik kullanmak
  •  Maliyeti işçi maliyetine göre ucuz olması
  •  Zaman kazanımı

Palet sarma makinası konusunda bilgi eksiklikleriniz veyahut merak ettiğiniz şeyleriniz var ise Tunç Makinaya [email protected] adresli mailden veyahut +90 541 786 43 07 numaradan ulaşabilirsiniz.

Sizlere destek vermekten mutlu oluruz.Palet Streçleme Makinesi

Yarı Otomatik Streç Makinaları Ve Tam Otomatik Streç Makinaları

Tam otomatik streç makinaları ile yarı otomatik streç sarım makinesi birbirine çokça karıştırılan aslında maliyet ve kullanım yeri olarak birbirinden çok farklı olan makinelerdir.

Tam otomatik streç film sarma makinaları, hat mantığıyla üretim yapan işletmelerde hattın arasında ya da hattın sonunda streçlemeyi yapan makinelerdir. Bu makinelere yükleme indirme yapılırken hat durmaz ya da yük hat üzerinden alınarak bu makineye yüklenmez. Direkt sisteme entegredir hiçbir şekilde dışarıdan müdahaleye gerek yoktur.

Hatların paletleme modülünün otomatik olarak paletlere yerleştirdiği yük konveyör üzerinde streçleme modülüne gelir ve streçlenen yük sonraki aşamaya da aynı şekilde konveyör üzerinde devam eder; ya da hat sonundaysa sevkiyata hazır hale gelir.

Yarı otomatik streç makinelerinin çalışma mantığı biraz daha farklıdır. Yükü streç makinesine ya da makineyi yüke götürmeniz gerekir. Makinenin sabit ya da hareketli olmasına göre iki çeşittir. Sabit, makineler de döner tablalı ve döner kollu makineler olmak üzere iki çeşittir.

Hareketli makinelere mobil makineler ya da robot da denir. Sabit makinelere yükü bir transpalet ya da forklift yardımıyla götürmeniz gerekir. Döner tablalı makineleri yere gömmek mümkündür ancak yere gömülmedikleri takdirde yükü yerden yaklaşık 10cm’lik bir yüksekliğe kaldırmak gerekir. Transpalet ile yapılan yüklemelerde bu mümkün olmadığı için yükleme rampasına ihtiyaç vardır.

Tam otomatik streç sarım makineleri ile yarı otomatik streç sarım makinelerinin yatırım maliyetleri de birbirinden çok farklıdır. Tam otomatik streç sarma makinelerinin fiyatları yarı otomatik streç sarma makinelerinin fiyatlarının 5-6 katını bulabilmektedir.

Yarı otomatik streç makineleri hat sistemiyle üretim yapılmayan işletmelerde kullanılabileceği gibi hat sistemiyle üretim yapılan işletmelerde de tercih edilebilir. Streç Sarım Robotu elektrikli transpaletler gibi kumanda edilerek bir yerden bir yere götürülebildiği için birden fazla hat üzerinde üretim yapan firmalarda her hattan çıkan ürünleri streçlemek için mantıklı bir yatırım halini alıyor.

Tam otomatik ve yarı otomatik streç makinaları için tıklayınız .

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.