Streç Makinasında Dikkat Etmemiz Gereken Hususlar

Streç sarım makinası alımı yapıldıktan sonra streç makinasında dikkat etmemiz gereken hususlar arasında bakımlarını yapmayı ihmal etmememiz gerekmektedir. Palet streçleme makinası 2. El olduğu durumlarda bakımı yapılmamış makine sizi satış yaparken daha zor durumlara sokabilir. Bu durumu önlemek için streç sarım makinesini düzenli ve periyodik olarak bakımlarınızı yapınız.

TRO 800 Robot Streç Sarma Makinası
TRO 800 Robot Streç Sarma Makinası
TPM 410 Streç Sarma Makinası
TPM 410 Streç Sarma Makinası
TPM 409 Streç Sarma Makinası
TPM 409 Streç Sarma Makinası

 

2.El streç sarma makinası satın alınmasını önermemekle birlikte alıcağınız kişinin makinayı nasıl kullandığını bilmiyorsunuz. Bu sebepten kullanılmamış, yeni streç sarma makinesi tercih etmenizi önemle belirtmek isteriz. Yukarıda fotoğrafları bulunan makinelerin 3’ü de sizin işinize yarayabilecek sektörde kendini kanıtlamış uzun ömürlü streç sarma makineleridir.

Palet streçleme makinası fiyatları değişkenlik göstermektedir. Türkiye’nin çok çeşitli yerlerinde palet streçleme makinesi satışı yapılmaktadır. Bu yerler İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa , Adana, Kayseri, Konya, , Mersin, Antalya, Kocaeli, Gaziantep, Çanakkale gibi çeşitleri yerleri palet streçleme makinesi fiyatları ve satışını yaptığını düşünebiliriz.

Streç sarma makinesi kullanıcı dostu olmakla beraber her şeyin otomatik olduğu özellikle motorlu ön gerdirmeli streç makinası her zaman daha avantajlı ve ekonomiktir.

Palet Streç Sarma Makinesi Avantajları

İş sektöründe kullanılan palet streç sarma makinesi avantajları oldukça fazladır. Teknik özelliği motorlu olan bir palet streç  sarma makinesinde yükün devrilmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Bunun yanı sıra strecin çok gergin sarılması nedeni ile ürünlerin burkulma ve dökülme riskini yok denecek kadar aza indirir. Ayrıca motorlu olan palet streç makineleri strecin daha az kullanılmasını sağlar. Böylece streç filmin daha uzun süre kullanılmasına fayda sağlar ve iş yerinin maliyetlerinin düşmesine destek olur.
Palet streç sarma makineleri, paketlenecek ürünlerin yüksekliğini kendiliğinden ayarlar ve strecin sarılmasına yardımcı olur. Böylece insan gücüne olan ihtiyacın en aza indirilerek masrafların önüne geçmiş olur. Ambalaj kalitesinden, işçi ücretlerinden, zamandan, ürünlerin sağlam şekilde teslim edilmesinden avantaj sağlanmasına yardımcı olur. Bu yüzden son dönemlerde çok fazla talep gören ürünlerin başında gelir.
İşçilerin paketleme sırasında yaşadığı zorluğu ortadan kaldıran bu makine sayesinde can kayıplarının da önüne geçilmiş olunur. Hem üründen tasarruf sağlatan, hem de işçilerin sağlığı gözetilen bir ürün olarak günümüzde sıklıkla tercih edilen bir üründür.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.