Streç Makinasının Faydaları

Streç Makinası

Streç makinalarında iki tür vardır birincisi streç makinasının döndüğü bir diğer türde ise streç makinasının sabit olup streçlenecek eşya, aletin döndüğü türdür. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde Streç makinasının faydaları kısmına değineceğiz.

Streç makinasının amacı bir ürünü korumak veya temiz tutmak için streçlenir. Birden fazla ürün streçleneceği zaman veyahut seri üretim ürünlerde streçe gerek duyulursa streç makinasına da gerek duyulmuş olur.

Palet Streçleme Makinesi
Streç Makinası

Palet Streç Makinası

Palet Streç Makinasının streç makinasında farkı paletleri streçleyen türden olmasıdır. Teknik Makina Sanayi ürününe örnek gösterilebilir. İşinizi kolaylaştırmak isterseniz , işçi ücretinden kurtulmak ve en optimum düzeyde streçlerinizin uzun süre gitmesini sağlayabilirsiniz.

Üstten Baskılı Palet Streçleme Makinası tabla üzerine konulan yükün dönmesi ve üstten baskı sisteminin ürünün dağılmaması için üstten baskı yapmasıyla beraber sarım işlemini gerçekleştirir. Ön gerdirme ünitesi elektronik motorlu ön germe teknolojisine sahiptir.

Streç makinasının faydaları arasında streç filminizi %250 ile %300 arası gererek streç filmden 2,5 kata kadar tasarruf etmenizi sağlar. Sarımın her aşamasında üstten baskı sistemi ve gerginlik ayarı kontrol panelinden yapılabilir.

Sizlere ekonomik olarak çok yardımcı olacak bir makinadır. Eğer ki sizde kaliteyi tam anlamıyla hissetmek istiyorsanız Tunç Makinayla çalışın.

 

Teknik Makina Sanayi Nedir

Makine sanayi veya makine endüstrisi, tarım, ulaşım, savunma gibi alanlarda ekonomik faaliyet gösteren sanayi kolları için makine imalatı ve bakım ihtiyaçlarını karşılayan temel endüstri sektörüdür. Geleneksel olarak ağır sanayi alanında hizmet veren bu sektör, günümüz serbest piyasalarında iş yapan şirketler tarafından hafif sanayinin bir parçası olarak kabul edilmektedir. Yazının devamı için tıklayınız .

Alıntılanmıştır ( Vikipedia )

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.