Streç Makinası Nedir

Streç makinası ürünlerinizi streçlemeye yarayan, iş yükünü, maliyeti ve insan gücüne olan ihtiyacı en aza indiren bu makineler son zamanlarda çok sık şekilde kullanılmaya başlandı.

Streç MakinasıStreç Makinası Neden Gerekli

  • Paketleme bölümündeki işçiden tasarruf sağlar.
  • En önemli konu bu makinelerdeki streç ön germe üniteleridir. Tek motorda %300 , çift motorda %400 ön germe yapılabilmektedir. Öngerme oranındaki %20 lik tasarruf farkının yanında, iki sistem arasında öngermenin ayarlanabilir olması gibi çok önemli bir özellik farkı da vardır.
  •  Çift motorlu sistemlerde %100 ile %400 arasında istenilen oranlarda ön germe yapılabilmesi düşük kalite de ve doğru kalıklıkta olmayan streçlerle de çalışmayı mümkün kılar.
  • Zamandan tasarruf sağlar
  • Streçten tasarruf sağlar

 

Palet Streçleme Makinası

Palet streçleme makinasi, günümüzde palet üstündeki yüklerin streç film ile kaplanıp sarılmasını sağlayan makinedir. İş yükünü, maliyeti ve insan gücüne olan ihtiyacı en aza indiren bu makineler son zamanlarda çok sık şekilde kullanılmaya başlandı.
Kullanılan bu palet streç makinesi modelleri ikiye ayrılır.

Otomatik ve yarı otomatik streç film makineleri olarak modelleri bulunmaktadır. Kişiler kullanım alanlarına ve yapacakları işe göre tercihlerini dilediğinden yana yapabilir. Motorlu ve yük üzerinden(mekanik ) germeli olarak çeşitleri de bulunur. Ayrıca akülü ve sabit makine olarak da gruplara ayrılır.

Ön gerdirmeli, ton ve yükseklik bazında değişiklik gösteren modelleri de vardır. Bunlara ek olarak üstten baskılı, terazili modellerin de olduğu görülür. Kişiler, işlerinin durumuna göre diledikleri üründen yana tercihlerini kullanabilir.

 

Palet Streçleme Makinası Neden Gerekli ?

  • İş sektöründe kullanılan palet streç makinesi avantajları oldukça fazladır. Teknik özelliği motorlu olan bir palet streç makinesinde yükün devrilmesi gibi bir durum söz konusu olmaz.
  • Bunun yanı sıra strecin çok gergin sarılması nedeni ile ürünlerin burkulma ve dökülme riskini yok denecek kadar aza indirir.
  • Palet streç makineleri, paketlenecek ürünlerin yüksekliğini kendiliğinden ayarlar ve strecin sarılmasına yardımcı olur.
  • İşçilerin paketleme sırasında yaşadığı zorluğu ortadan kaldıran bu makine sayesinde can kayıplarının da önüne geçilmiş olunur. Hem üründen tasarruf sağlatan, hem de işçilerin sağlığı gözetilen bir ürün olarak günümüzde sıklıkla tercih edilen bir üründür.

 

Palet Streçleme Makinası Fiyat Avantajları

İşleyiş için gerekli olan palet sarma makinası fiyatları merak konusudur. Fiyatlarına değişiklik katan pek çok etmen bulunur. Dokunmatik ekran olup olmaması, , PLC sistemi ile çalışıp çalışmama durumu, üst baskı olup olmaması ve en önemlisi motorlu öngerme sisteminin olup, olmaması gibi etmenler fiyatların farklı olmasına neden olmaktadır.
Tüm bunlara rağmen palet streç makinesinin fiyatları oldukça uygundur. Yapacağı işin boyutu düşünülürse fiyatlarının çok daha makul olduğu anlaşılır. Ancak ürünü satın almadan önce piyasada fiyat araştırmasının yapılması da tavsiye edilir. En uygun fiyat için Tunç Makina ile iletişime geçmeyi unutmayınız.

İletişim Bilgileri : 

Teknik Destek ve Bilgi İçin Arayın  +90 541 786 43 07  &  [email protected]

Tunç Makina Logo

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.