Palet Streç Makinası Nedir?

Palet streç sarma makinası , günümüzde palet üstündeki yüklerin streç film ile kaplanıp sarılmasını sağlayan makinedir. İş yükünü, maliyeti ve insan gücüne olan ihtiyacı en aza indiren bu makineler son zamanlarda çok sık şekilde kullanılmaya başlandı.
Kullanılan bu palet streç makinesi modelleri ikiye ayrılır. Otomatik ve yarı otomatik streç film makinaları olarak modelleri bulunmaktadır. Kişiler kullanım alanlarına ve yapacakları işe göre tercihlerini dilediğinden yana yapabilir. Motorlu ve yük üzerinden(mekanik ) germeli olarak çeşitleri de bulunur. Ayrıca akülü ve sabit makina olarak da gruplara ayrılır.
Ön gerdirmeli, ton ve yükseklik bazında değişiklik gösteren modelleri de vardır. Bunlara ek olarak üstten baskılı, terazili modellerin de olduğu görülür. Kişiler, işlerinin durumuna göre diledikleri üründen yana tercihlerini kullanabilir.Palet Streçleme Makinası

Palet Streç Sarma Makinesi Avantajları

İş sektöründe kullanılan palet streç sarma makinası avantajları oldukça fazladır. Teknik özelliği motorlu olan bir palet streç  sarma makinasında yükün devrilmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Bunun yanı sıra strecin çok gergin sarılması nedeni ile ürünlerin burkulma ve dökülme riskini yok denecek kadar aza indirir. Ayrıca motorlu olan palet streç makineleri strecin daha az kullanılmasını sağlar. Böylece streç filmin daha uzun süre kullanılmasına fayda sağlar ve iş yerinin maliyetlerinin düşmesine destek olur.
Palet streç sarma makineleri, paketlenecek ürünlerin yüksekliğini kendiliğinden ayarlar ve strecin sarılmasına yardımcı olur. Böylece insan gücüne olan ihtiyacın en aza indirilerek masrafların önüne geçmiş olur. Ambalaj kalitesinden, işçi ücretlerinden, zamandan, ürünlerin sağlam şekilde teslim edilmesinden avantaj sağlanmasına yardımcı olur. Bu yüzden son dönemlerde çok fazla talep gören ürünlerin başında gelir.
İşçilerin paketleme sırasında yaşadığı zorluğu ortadan kaldıran bu makina sayesinde can kayıplarının da önüne geçilmiş olunur. Hem üründen tasarruf sağlatan, hem de işçilerin sağlığı gözetilen bir ürün olarak günümüzde sıklıkla tercih edilen bir üründür.

Palet Streç Makinası Fiyatları

İşleyiş için gerekli olan palet streç makinası fiyatları merak konusudur. Fiyatlarına değişiklik katan pek çok etmen bulunur. Dokunmatik ekran olup olmaması, , PLC sistemi ile çalışıp çalışmama durumu, üst baskı olup olmaması ve en önemlisi motorlu öngerme sisteminin olup, olmaması gibi etmenler fiyatların farklı olmasına neden olmaktadır.
Tüm bunlara rağmen palet streç makinasının fiyatları oldukça uygundur. Yapacağı işin boyutu düşünülürse fiyatlarının çok daha makul olduğu anlaşılır. Ancak ürünü satın almadan önce piyasada fiyat araştırmasının yapılması da tavsiye edilir. Bu sayede aynı özelliklerdeki palet streç makinalarından en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.