Palet Streç Makinesi Nedir ?

Streç Makinesi, palet üstü yükleri streç film ile saran makinalardır. Otomatik streç makinaları ve yarı otomatik streç makinaları olarak ikiye ayrılırlar. Streci gerdirme teknolojilerine göre motorlu öngermeli ve yükten germeli çeşitleri vardır. Palet streç makineleri operasyonel olarak da akülü (mobil) ve tablalı (sabit) makinalar olarak sınıflandırılırlar.

Streç Sarma Makineleri modellerine bakmak için tıklayınız.

Palet Streç Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bu cihazları alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer konu yatırım maliyeti ve bununla birlikte günlük sardığınız  tahta palet miktarıdır. Bu iki rakam makinenin amortisman süresini belirler. Makinenin yatırım maliyetini etkileyen birden fazla faktör vardır. Ayrıca makinenin teknolojisine göre yaptıracağı tasarruf miktarı da değiştiğinden amortismanı hesaplamak detaylı bir iştir bu sebeple amortisman süresini uzmanlarımızdan biriyle yapmanızı tavsiye ederiz.

Palet Sarma Makinası Nedir ?

Palet sarma makinesi bildiğimiz üzere özellikle son dönemlerde kullanım ve talep edilme bakımından çalışma yerleri tarafından sık olarak tercih edilmektedir. Palet sarma makinesi oldukça pratik, kullanımı kolay ve her açıdan fabrikalarda kolaylık sağlayan bir makinadır. Kullanım amacından bahsedecek olur isek ilk olarak paketleme fabrikalarındaki paketlenmiş ve gönderime hazır olan tüm ürünlerin streçlenmesinde veya diğer ürünler ile korunması için çemberleme işlevi görür. Bu makinaların kullanım amaçları ilk başta zamandan kazanmak ve insan gücünden tasarruf etmektir. Genelde bu işlemler insan eli ile yapıldığında oldukça uzun sürmektedir ve bazı durumlarda da yanlış sarılmaktadır. ve bu neden ile yapılan iş pekte düzgün olmamaktadır.

Palet Sarma Makinaları modellerine bakmak için tıklayınız.

 

Streç Sarma Makinesi Nedir ?

Streç Makinesı, bir sarım ve paketleme aracıdır. Üretimi yapılıp sevkiyata hazır hâle getirilmiş ve taşıma paletlerinin üzerine alınmış ürünlerin bir arada kalması ve herhangi bir şekilde hasar görmemeleri için dış etkenlere karşı güvenliklerinin sağlanması amacı ile kullanılır. Streç sarım makinesi olarak da adlandırılır.

Tunç Makina Logo

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.