Palet Sarma Makinası

Palet sarma makinası , günümüzde palet üstündeki yüklerin streç film ile kaplanıp sarılmasını sağlayan makinedir. İş yükünü, maliyeti ve insan gücüne olan ihtiyacı en aza indiren bu makineler son zamanlarda çok sık şekilde kullanılmaya başlandı.
Kullanılan bu palet streç makinesi modelleri ikiye ayrılır. Otomatik ve yarı otomatik streç film makineleri olarak modelleri bulunmaktadır. Kişiler kullanım alanlarına ve yapacakları işe göre tercihlerini dilediğinden yana yapabilir. Motorlu ve yük üzerinden(mekanik ) germeli olarak çeşitleri de bulunur. Ayrıca akülü ve sabit makine olarak da gruplara ayrılır.
Ön gerdirmeli, ton ve yükseklik bazında değişiklik gösteren modelleri de vardır. Bunlara ek olarak üstten baskılı, terazili modellerin de olduğu görülür. Kişiler, işlerinin durumuna göre diledikleri üründen yana tercihlerini kullanabilir.
Tunç Makina palet sarma makinalarını incelemek için tıklayınız.

Streç Sarma Makinası

Streç makinalarında iki tür vardır birincisi streç makinasının döndüğü bir diğer türde ise streç makinasının sabit olup streçlenecek eşya, aletin döndüğü türdür.

Streç makinasının amacı bir ürünü korumak veya temiz tutmak için streçlenir. Birden fazla ürün streçleneceği zaman veyahut seri üretim ürünlerde streçe gerek duyulursa streç makinasına da gerek duyulmuş olur.

Piyasada çok sayıda streç makina üretici firma var fakat en bilinir ve büyük firmaların çalıştığı streç makina üreticisi ile yani Tunç Makina ile çalıştığınız takdirde uzun süreli gidecek maksimum düzeyde kar getiren streç makinasına sahip olabilirsiniz. Bu durum hem sizi hem de şirketinizi maddi durum olarak koruyacak ve işçi ihtiyacınızı azaltacaktır.

Uzman kadromuz ile doğru streç sarma makinası seçmenize yardımcı olabilir ve doğru seçimi yapmanızı sağlayabiliriz.

Teknik Destek ve Bilgi İçin Arayın  +90 541 786 43 07  veya  [email protected] üzerinden mail ile ulaşabilirsiniz

Palet Streç Makinesi Avantajları

İş sektöründe kullanılan palet streç makinası avantajları oldukça fazladır. Teknik özelliği motorlu olan bir palet streç makinasında yükün devrilmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Bunun yanı sıra strecin çok gergin sarılması nedeni ile ürünlerin burkulma ve dökülme riskini yok denecek kadar aza indirir. Ayrıca motorlu olan palet streç makinaları strecin daha az kullanılmasını sağlar. Böylece streç filmin daha uzun süre kullanılmasına fayda sağlar ve iş yerinin maliyetlerinin düşmesine destek olur.
Palet streç makineleri, paketlenecek ürünlerin yüksekliğini kendiliğinden ayarlar ve strecin sarılmasına yardımcı olur. Böylece insan gücüne olan ihtiyacın en aza indirilerek masrafların önüne geçmiş olur. Ambalaj kalitesinden, işçi ücretlerinden, zamandan, ürünlerin sağlam şekilde teslim edilmesinden avantaj sağlanmasına yardımcı olur. Bu yüzden son dönemlerde çok fazla talep gören ürünlerin başında gelir.
İşçilerin paketleme sırasında yaşadığı zorluğu ortadan kaldıran bu makine sayesinde can kayıplarının da önüne geçilmiş olunur. Hem üründen tasarruf sağlatan, hem de işçilerin sağlığı gözetilen bir ürün olarak günümüzde sıklıkla tercih edilen bir üründür.
Tunç Makina olarak geliştirmiş olduğumuz özel yöntemler ile sektörlerin hızlı ve uygun maliyetlerle ambalajlama yapmalarına ciddi destek sağlamış oluyoruz.

Palet Streç Makinası Fiyatları

İşleyiş için gerekli olan palet streç makinesi fiyatları merak konusudur. Fiyatlarına değişiklik katan pek çok etmen bulunur. Dokunmatik ekran olup olmaması, , PLC sistemi ile çalışıp çalışmama durumu, üst baskı olup olmaması ve en önemlisi motorlu öngerme sisteminin olup, olmaması gibi etmenler fiyatların farklı olmasına neden olmaktadır.
Tüm bunlara rağmen palet streç makinesinin fiyatları oldukça uygundur. Yapacağı işin boyutu düşünülürse fiyatlarının çok daha makul olduğu anlaşılır. Ancak ürünü satın almadan önce piyasada fiyat araştırmasının yapılması da tavsiye edilir. Bu sayede aynı özelliklerdeki palet streç makinelerinden en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.