Palet Sarma Makinası Her İşe Uygun Mu ?

Palet Sarma Makinesi Nedir ?

Palet sarma  makinası, streçleme makinası her işe uygun mu sorusunun cevabını şöyle verebiliriz,

Palet sarma makineleri, sterçleme makinası neredeyse her işe uygundur. Her palet sarma makinesi her işe uygun diyemeyiz fakat palet sarma makinelerinin de çeşitleri olduğu için neredeyse her işe uygundur. Palet sarma makinelerinin çeşitlerinden de bahsetmemiz gerekiyor burada.

Palet sarma makinası , günümüzde palet üstündeki yüklerin streç film ile kaplanıp sarılmasını sağlayan makinedir. İş yükünü, maliyeti ve insan gücüne olan ihtiyacı en aza indiren bu makineler son zamanlarda çok sık şekilde kullanılmaya başlandı.
Kullanılan bu palet streç makinesi modelleri ikiye ayrılır. Otomatik ve yarı otomatik streç film makineleri olarak modelleri bulunmaktadır. Kişiler kullanım alanlarına ve yapacakları işe göre tercihlerini dilediğinden yana yapabilir. Motorlu ve yük üzerinden(mekanik ) germeli olarak çeşitleri de bulunur. Ayrıca akülü ve sabit makine olarak da gruplara ayrılır.
Ön gerdirmeli, ton ve yükseklik bazında değişiklik gösteren modelleri de vardır. Bunlara ek olarak üstten baskılı, terazili modellerin de olduğu görülür. Kişiler, işlerinin durumuna göre diledikleri üründen yana tercihlerini kullanabilir.
Tunç Makina palet sarma makinalarını incelemek için tıklayınız.
Peki palet sarma makinesi her işe uygun mudur ?
Palet Sarma Makinası

Avantajları

İş sektöründe kullanılan palet streç makinası, streç makinesi avantajları oldukça fazladır. Teknik özelliği motorlu olan bir palet streç makinasında yükün devrilmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Bunun yanı sıra strecin çok gergin sarılması nedeni ile ürünlerin burkulma ve dökülme riskini yok denecek kadar aza indirir. Ayrıca motorlu olan palet streç makinaları strecin daha az kullanılmasını sağlar. Böylece streç filmin daha uzun süre kullanılmasına fayda sağlar ve iş yerinin maliyetlerinin düşmesine destek olur.
Palet streç makineleri, paketlenecek ürünlerin yüksekliğini kendiliğinden ayarlar ve strecin sarılmasına yardımcı olur. Böylece insan gücüne olan ihtiyacın en aza indirilerek masrafların önüne geçmiş olur. Ambalaj kalitesinden, işçi ücretlerinden, zamandan, ürünlerin sağlam şekilde teslim edilmesinden avantaj sağlanmasına yardımcı olur. Bu yüzden son dönemlerde çok fazla talep gören ürünlerin başında gelir.
İşçilerin paketleme sırasında yaşadığı zorluğu ortadan kaldıran bu makine sayesinde can kayıplarının da önüne geçilmiş olunur. Hem üründen tasarruf sağlatan, hem de işçilerin sağlığı gözetilen bir ürün olarak günümüzde sıklıkla tercih edilen bir üründür.
Tunç Makina olarak geliştirmiş olduğumuz özel yöntemler ile sektörlerin hızlı ve uygun maliyetlerle ambalajlama yapmalarına ciddi destek sağlamış oluyoruz.

Tunç Makina Logo

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.