Neden Streç Film Sarma Makinası

Streç Makinesi, palet üstü yükleri streç film ile saran makinelerdir. Otomatik streç makinaları ve yarı otomatik streç makinaları olarak ikiye ayrılırlar. Streci gerdirme teknolojilerine göre motorlu öngermeli ve yükten germeli çeşitleri vardır. Palet Streç makinaları operasyonel olarak da akülü (mobil) ve tablalı (sabit) streç makineleri olarak sınıflandırılırlar.

Streçleme Makinası alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer konu yatırım maliyeti ve bununla birlikte günlük sardığınız ürün miktarıdır. Bu iki rakam makinenin amortisman süresini belirler. Makinenin yatırım maliyetini etkileyen birden fazla faktör vardır. Ayrıca makinenin teknolojisine göre yaptıracağı tasarruf miktarı da değiştiğinden amortismanı hesaplamak detaylı bir iştir bu sebeple amortisman süresini uzmanlarımızdan biriyle yapmanızı tavsiye ederiz. Streçleme Makinası, bir sarım ve paketleme aracıdır. Üretimi yapılıp sevkiyata hazır hâle getirilmiş ve taşıma paletlerinin üzerine alınmış ürünlerin bir arada kalması ve herhangi bir şekilde hasar görmemeleri için dış etkenlere karşı güvenliklerinin sağlanması amacı ile kullanılır. Streç sarım makinası olarak da adlandırılır.

Streç Makinası Avantajları

Streç Makinası, eğer motorlu ön germe teknolojisine sahipse; yükü palete daha iyi bağlayarak devrilmelerin, streç üzerindeki gerilimi maksimum noktaya kadar alarak burkulma ve dağılmaların önüne geçer. Ayrıca motorlu ön germeli streç sarma makinaları streç tüketimini de azaltarak firmanızın yapmış olduğu streç harcamalarını en aza indirir.

Yük sabit olup, cihaz yükün etrafında döndüğü için, yük ne kadar çok parçalı ve hafif olursa olsun yükün dizilme formasyonu bozulmadan streçle kaplanabilir. Yüke gidebilme kabiliyeti ile ilave forklift işçiliğinin önüne geçer. Paketleme bölümündeki işçiden tasarruf sağlar. En önemli konu bu makinelerdeki streç ön germe üniteleridir. Tek motorda %300 , çift motorda %400 ön germe yapılabilmektedir. Öngerme oranındaki %20 lik tasarruf farkının yanında, iki sistem arasında öngermenin ayarlanabilir olması gibi çok önemli bir özellik farkı da vardır.

Streç Film Sarma Makinası Nedir ?

Streç film sarma makinası da bir streç sarma makinası türüdür. Bu makina size ürünlerinizi streç filmle sarmanızı sağlamaktadır. Streç filme sararken hem ekonomik hem de sağlam bir şekilde paketler ve ürünü hazır hale getirir. Bu makina olmadığı durumlarda manuel streç sarma makinası devreye girecektir.

TPM 410 Streç Sarma Makinası
TPM 410 Streç Sarma Makinası
TPM 410 Streç Sarma Makinası

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.